BR ייעוץ פנסיוני | השוואת ובדיקת פנסיה
צרו קשר
BR ייעוץ פנסיוני | השוואת ובדיקת פנסיה
חייגו אלינו עכשיו:
08-9966363
פנו אלינו בדוא”ל:
info@br-finance.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

חישוב פיצויי פיטורין


אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב על היום בו יצליחו "להסתדר" בלעדיו. זה נכון לעניין הגירושים, ונכון גם לעניין הפיטורים. מידי שנה מפוטרים מאות עובדים ממקומות עבודתם ומה שנותר מלבד איחולי "הצלחה בהמשך הדרך"  הם פיצויי הפיטורין, אשר אמורים להספיק, עד למציאת  מקום עבודה או מקור הכנסה חדש, על מנת לכלכל את עצמם ואת משפחתם. לכאורה, חישוב פיצויי פיטורין אמור להיות קל (מכפלת משכורתו האחרונה של העובד בשנות הוותק שלו), אבל בפועל, ישנן כ"כ הרבה הוראות שונות בתקנות פיצויי פיטורים ובפסיקה, שלעיתים, נדרש המפוטר להתייעץ עם אנשי מקצוע, כמו בלה רזניק, על מנת לדעת כמה, בסופו של דבר, הוא עתיד לקבל והאם כדאי לו בכלל למשוך את כספי הפיטורין.

מדוע חישוב פיצויי פיטורין כ"כ מורכב?

חישוב פיצויי פיטוריןחישוב פיצויי פיטורין נחשב למורכב, מכיוון שהוא (ובצדק) מתייחס לכל סוגי ההעסקה הקיימים כיום במשק הישראלי: עובד יומי, עובד שעתי, עובד חודשי וכן הלאה. הוא מתייחס גם לשינויים שחלו בצורת העסקתו של העובד (למשל, עובד שעבר ממשרה חלקית למלאה או להפך) ואפילו לשינויים שחלו בתפקידו או לצורת חישוב  המשכורת שלו, קודם לפיטוריו (עובד בשכר בסיס + עמלות). ריבוי הקריטריונים והסעיפים, הופכים את החישוב  למורכב , עד כדי כך, שקשה לבצעו לבד.

מדוע כל שקל חשוב בחישוב  זה?

התקופה שלאחר הפיטורים עומדת להיות תקופה מאתגרת . מצד אחד, אובדן הביטחון העצמי והמסגרת שהעניקה לעובד העבודה הקבועה, ומצד שני, חוסר הוודאות כי אכן ימצא מקום עבודה אחר, שתנאי העסקתו בו לא יורעו ביחס למקום  שממנו פוטר. בתקופה זו הלחץ הכלכלי גובר כאשר ההוצאות ממשיכות לזרום, אבל הכנסה קבועה - אין. חישוב פיצויי פיטורין נכון, יאפשר לכם לקבל  את כל  הכספים שמגיעים  לכם לאחר פיטוריכם מעבודתכם, בנקודה בחייכם בה כל שקל חשוב. מובן מאליו, כי המעסיק-לשעבר ישמח לשלם כמה שפחות  ואם לא תתייעצו באיש מקצוע לפני קבלת פיצויי הפיטורים המגיעים לכם, בהחלט יתכן כי תקבלו הרבה פחות מהמגיע לכם על פי חוק.

לקוחות ממליצים

לא קורה הרבה שפוגשים מישהו מקצועי, אכפתי וגם נעים מאד לעבוד איתו. בלה היא כזאת בלי הגזמה. החכימה אותנו בכל התחומים ועמדה לרשותנו להסביר ולכוון בכל אורך הדרך. אנו ממליצים עליה מאד.

שמואל וקרן וייסברג

בלה הפכה כל אבן כדי למקסם את ההכנסה הפנסיונית העתידית שלי

ופעלה מול חברת הביטוח כדי לוודא את שאקבל את מה

שמגיע לי על פי חוק.

בזכותה אני ישן טוב יותר בלילה.

תודה לך ולצוות על ההשקעה בטיפול בתיק שלי.

 

וויליאם ממו

כמו רוב אזרחי מדינת ישראל, גם אני לא מבינה דבר וחצי דבר בתחומי הפנסיה, קרנות השתלמות, וביטוחים. נאלצתי להתמודד ולבדוק למה אני זכאית, מה יש לי, מה אין לי ומה עלי לעשות אם בכלל. הגעתי מבולבלת וטרודה. לאחר כמה ימים קיבלתי דוח ממצה וברור המפרט את מצבי בשפה "עממית" כך שכל כתבי הסתרים נראים ברורים יותר.

לי באופן אישי הייעוץ עזר מאוד, ואני שמחה שבחרתי בבלה לעזור לי.

 

א.ס

השירות של בלה היה מקצועי, מקיף ויעיל. ניתנו לי הצעות לניהול הקרנות ועזרה במעבר בין הביטוחים ביעילות. כמו כן היה יחס טוב וזמין לכל בקשה שלי. תודה רבה על העזרה. מקווה להמשך יעוץ במידה ואצטרך שוב.

טובה אופיין