BR ייעוץ פיננסי ופנסיוני | תכנון פרישה לגמלאות | השוואת ובדיקת פנסיה
צרו קשר
BR ייעוץ פיננסי ופנסיוני | תכנון פרישה לגמלאות | השוואת ובדיקת פנסיה
חייגו אלינו עכשיו:
08-9966363
פנו אלינו בדוא”ל:
info@br-finance.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

תכנון יציאה לפנסיה: כל מה שכדאי לכם לדעת לפני הפרישה לגמלאות


עומדים לקראת פרישה לגמלאות? מעוניינים להמשיך ולשמור על רמת חיים נאותה? תכנון יציאה לפנסיה מהווה תהליך שעשויות להיות לו השלכות  כלכליות רבות  עבור החוסכים, החל מהגדרת התמהיל האופטימלי של  כספי החיסכון הפנסיוני, דרך גיבוש תמהיל הנכסים  הכולל לקראת פרישה וכלה בתכנוני ירושה ומס.

כל אחד מהתחומים הללו יש בו כדי להגדיל באופן דרמטי את תזרים הכספים של אלו העומדים בפני פרישה. ייעוץ ותכנון פרישה, משלב גופי ידע מעולמות הביטוח, ההשקעות, מיסוי ודיני עבודה.  לפיכך הוא נערך, על פי רוב, על ידי יועצים פנסיוניים, בעלי רישיון ליעוץ פנסיוני של משרד האוצר.

היציאה לפנסיה מהווה את אחת מנקודות הציון המשמעותית ביותר בחיים, הן בהיבט האישי, הן בהיבט החברתי והן בהיבט הכלכלי. לאחר הפרישה לגמלאות, מרביתנו מפסיקים לקבל שכר חודשי ממקום העבודה ומתחילים להישען על קצבאות  מהביטוח הלאומי, קצבאות מקרנות  הפנסיה/ביטוחי מנהלים  למיניהם, הכנסות  פסיביות מנכסים מניבים (אם ישנן) וחסכונות אישיים .

השינוי במקורות ההכנסה מחייב היערכות מוקדמת,הלוקחת בחשבון את הצרכים,מצב הבריאות ותכניות עתידיות . חשיבות התכנון המוקדם גדלה עוד יותר לנוכח העובדה שתוחלת החיים עולה וגיל הפרישה ייתכן ויעלה ,זאת בעוד שהשכר וכספי הפנסיה אינם עולים בהתאמה.

יציאה לפנסיה: תכנון וגיבוש תכנית הפרישה

תהליך תכנון הפרישה לקראת היציאה לפנסיה כולל מספר שלבים :

1. מיפוי הצרכים והציפיות של הלקוח

2. בדיקת תכניות הפנסיה הקיימות ( קרנות פנסיה,ביטוחי מנהלים,קופות גמל,קרנות השתלמות)

3. בדיקת תכניות ביטוח למיניהן (תאונות אישיות, מקרה מוות, בריאות וסיעוד) –איכותן, עלותן  והאם יש בהן צורך

4. תכנון ובחירת מסלולי קצבה

5. בדיקת תיקי השקעות וחסכונות –אם ישנם

6. הצגת אפשרויות קבלת קצבה/הון  ללקוח תוך תכנון מס אופטימלי.

לאחר שהלקוח בוחר את האפשרות המועדפת עליו . אנו מכינים את הבקשות לקבלת הקצבאות/משיכות מהגופים השונים. עפ"י הצורך ,מכינים טפסים למס הכנסה ומלווים את הלקוח עד לקבלת הקצבאות /הכספים החד פעמיים.

חשוב להדגיש כי  מתוקף היותנו יועצים פנסיוניים ,אין לנו שיקולים זרים ומטרתנו היחידה היא למקסם את התמורה ללקוח בהתאם לרצונו. רוב ההחלטות בפרישה הינן בלתי הפיכות ולכן  חוסר  תכנון פרישה יכול לגרום למיסוי עודף, בחירה שגויה בין כספים הוניים לקצבתיים ופגיעה בבן הזוג הנותר במקרה מוות חלילה.

יציאה לפנסיה | BR ייעוץ פנסיוני

לקוחות ממליצים


לא קורה הרבה שפוגשים מישהו מקצועי, אכפתי וגם נעים מאד לעבוד איתו. בלה היא כזאת בלי הגזמה. החכימה אותנו בכל התחומים ועמדה לרשותנו להסביר ולכוון בכל אורך הדרך. אנו ממליצים עליה מאד.

שמואל וקרן וייסברג

בלה הפכה כל אבן כדי למקסם את ההכנסה הפנסיונית העתידית שלי

ופעלה מול חברת הביטוח כדי לוודא את שאקבל את מה

שמגיע לי על פי חוק.

בזכותה אני ישן טוב יותר בלילה.

תודה לך ולצוות על ההשקעה בטיפול בתיק שלי.

 

וויליאם ממו

כמו רוב אזרחי מדינת ישראל, גם אני לא מבינה דבר וחצי דבר בתחומי הפנסיה, קרנות השתלמות, וביטוחים. נאלצתי להתמודד ולבדוק למה אני זכאית, מה יש לי, מה אין לי ומה עלי לעשות אם בכלל. הגעתי מבולבלת וטרודה. לאחר כמה ימים קיבלתי דוח ממצה וברור המפרט את מצבי בשפה "עממית" כך שכל כתבי הסתרים נראים ברורים יותר.

לי באופן אישי הייעוץ עזר מאוד, ואני שמחה שבחרתי בבלה לעזור לי.

 

א.ס

השירות של בלה היה מקצועי, מקיף ויעיל. ניתנו לי הצעות לניהול הקרנות ועזרה במעבר בין הביטוחים ביעילות. כמו כן היה יחס טוב וזמין לכל בקשה שלי. תודה רבה על העזרה. מקווה להמשך יעוץ במידה ואצטרך שוב.

טובה אופיין