BR ייעוץ פיננסי ופנסיוני | תכנון פרישה לגמלאות | השוואת ובדיקת פנסיה
צרו קשר
BR ייעוץ פיננסי ופנסיוני | תכנון פרישה לגמלאות | השוואת ובדיקת פנסיה
חייגו אלינו עכשיו:
08-9966363
פנו אלינו בדוא”ל:
info@br-finance.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

כמה דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים יועץ פנסיוני


יועץ פנסיוני | BR ייעוץ פיננסי ופנסיונימחפשים יועץ פנסיוני? בואו נתחיל מזה שסוכני ביטוח אינם יועצים פנסיוניים על אף שרבים מאיתנו מתבלבלים ולא בכדי .החל מרפורמת בכר בסוף שנת 2005, קיימת הפרדה בחוק בין "יועץ פנסיוני" לבין "משווק פנסיוני" (סוכן ביטוח ) . יתרה מזאת, החוק אינו מתיר לסוכן הביטוח העוסק בשיווק פנסיוני להשתמש במילה יועץ. לצערנו, הרבה סוכנים, עדיין משתמשים במונחים הללו וגורמים להטעיית לקוחות.

סוכן ביטוח, הפועל כמשווק, הוא בעל אינטרס. הוא עובד עם מס' חברות ביטוח ובתי השקעות ומשום כך הוא מקבל מהם תשלום. מאין מגיע התשלום ? מדמי הניהול שלכם. נכון, לכאורה קיבלתם "יעוץ" חינם אולם מעתה ואילך, הסוכן יקבל חלק מדמי הניהול שלכם עד שתמשכו את הכספים. יתרה מזאת, סוכני הביטוח אינם עובדים עם כל הגופים וגם דמי הניהול שהם מקבלים בגין מכירת המוצרים, אינם זהים. מכאן, שהשיקולים של סוכן הביטוח אינם אובייקטיביים.

היועץ הפנסיוני, לעומת זאת, אינו קשור לאף חברת ביטוח או בית השקעות והתשלום היחידי שהוא מקבל הינו מהלקוח. צורת עבודה שכזו מבטיחה את האובייקטיביות של היועץ הפנסיוני ושאיפתו למקסם את טובת הלקוח שלו.

יעוץ פנסיוני –דורש רישיון תקף של משרד האוצר. דרשו לראות אותו ווודאו שהוא בתוקף,

אל תתנו למונחים שונים לבלבל אתכם דוגמת: "מומחה פנסיוני", מומחה לפרישה" , "מתכנן פנסיוני" וכד'. כל אלה מונחים שאינם קיימים בחוק ואנשים אלו אינם מורשים לתת יעוץ בתכניות פנסיוניות. קבלת יעוץ מ"יועץ פנסיוני" בעל רישיון "ייעוץ פנסיוני" נועדה להגן בראש ובראשונה עליכם והיא מבטיחה לכם הגנה של החוק.

קבלת ייעוץ פנסיוני דרך הבנקים

ברפורמת בכר, אף העניקו לבנקים את האפשרות להיות יועצים פנסיוניים. אולם, הבנקים אינם נותנים יעוץ פנסיוני לכל אחד, אלא זה תלוי במורכבות התיק וכדאיות הייעוץ. ככל שהתיק מורכב יותר ויש בו יותר תכניות ישנות (קרנות פנסיה ותיקות, ביטוחי מנהלים ישנים) הבנקים לא יטפלו בזאת. בנוסף, אם התיק אינו רווחי לבנק, גם אז, לא יטפל. הבנקים, להבדיל מיועצים פנסיוניים פרטים, זכאים לקבל עמלת הפצה של 0.25% מכל חברת ביטוח/בית השקעות שבו מנהל הלקוח את חסכונותיו זאת מתוך דמי הניהול שלכם. נשאיר לכם למחשבה  את הכדאיות של קבלת יעוץ פנסיוני בבנק.

מה כדאי לבדוק כשפונים ליועץ פנסיוני?

אנו חיים בעולם דינמי המשתנה, הן בשל שינוי בחוקי הפנסיה  (וכאלו יש הרבה בשנים האחרונות)  והן בשל שינויים אישיים כגון: חתונה, לידת ילדים, שינוי מקום עבודה, עדכוני שכר וכד'. לכן יש להגדיר תחילה מול היועץ  –מה אתם רוצים וצריכים. תפקיד ה"יועץ הפנסיוני" הוא להתאים ,ככל האפשר,  את התכניות הפנסיוניות שלכם לצרכים שלכם ולא לצרכי הסוכן או לצרכי המעסיק. שימו לב כיום, הבחירה הבלעדית של התוכנית הפנסיונית הינה בידי העובד, יתרה מזאת, גם בחירת הסוכן (אם בכלל)  הינה בידי העובד.

עליכם לוודא שהיועץ הפנסיוני –יבדוק את כל תכניות הביטוח וכל תכניות הפנסיה הקיימות. האם אתם מבוטחים כנדרש? האם העלויות הוגנות? האם דמי הניהול הוגנים? האם אתם ממצים את כל הטבות המס? האם המעסיק מפקיד לכם כנדרש?  האם חברת הביטוח קולטת את המידע בצורה תקינה ? האם ההמלצה של היועץ ממקסמת את החיסכון הפנסיוני שלכם? וכד' .

היות ועם השנים, הצרכים שלנו משתנים, מומלץ מידי כמה שנים לבצע בחינה מחודשת של התיק הפנסיוני שלכם על מנת לוודא שאתם נמצאים במסלול הנכון. ביום הפרישה, פנו שוב אל היועץ הפנסיוני על מנת שיעזור לכם לבחור במסלול הפרישה המועדף עליכם, תוך כדי תשלום מס מינימלי .

ואם אתם עדיין אובדי עצות, פנו אלינו ואנו נשמח לעזור.

 

לקוחות ממליצים


לא קורה הרבה שפוגשים מישהו מקצועי, אכפתי וגם נעים מאד לעבוד איתו. בלה היא כזאת בלי הגזמה. החכימה אותנו בכל התחומים ועמדה לרשותנו להסביר ולכוון בכל אורך הדרך. אנו ממליצים עליה מאד.

שמואל וקרן וייסברג

בלה הפכה כל אבן כדי למקסם את ההכנסה הפנסיונית העתידית שלי

ופעלה מול חברת הביטוח כדי לוודא את שאקבל את מה

שמגיע לי על פי חוק.

בזכותה אני ישן טוב יותר בלילה.

תודה לך ולצוות על ההשקעה בטיפול בתיק שלי.

 

וויליאם ממו

כמו רוב אזרחי מדינת ישראל, גם אני לא מבינה דבר וחצי דבר בתחומי הפנסיה, קרנות השתלמות, וביטוחים. נאלצתי להתמודד ולבדוק למה אני זכאית, מה יש לי, מה אין לי ומה עלי לעשות אם בכלל. הגעתי מבולבלת וטרודה. לאחר כמה ימים קיבלתי דוח ממצה וברור המפרט את מצבי בשפה "עממית" כך שכל כתבי הסתרים נראים ברורים יותר.

לי באופן אישי הייעוץ עזר מאוד, ואני שמחה שבחרתי בבלה לעזור לי.

 

א.ס

השירות של בלה היה מקצועי, מקיף ויעיל. ניתנו לי הצעות לניהול הקרנות ועזרה במעבר בין הביטוחים ביעילות. כמו כן היה יחס טוב וזמין לכל בקשה שלי. תודה רבה על העזרה. מקווה להמשך יעוץ במידה ואצטרך שוב.

טובה אופיין