BR ייעוץ פיננסי ופנסיוני | תכנון פרישה לגמלאות | השוואת ובדיקת פנסיה
צרו קשר
BR ייעוץ פיננסי ופנסיוני | תכנון פרישה לגמלאות | השוואת ובדיקת פנסיה
חייגו אלינו עכשיו:
08-9966363
פנו אלינו בדוא”ל:
info@br-finance.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

חשיבותו של יועץ פרישה


יועץ פרישה | BR ייעוץ פנסיוניסיימתם לעבוד, ערכו לכם מסיבת פרידה ,קיבלתם ניירות וטפסים לחתימה מהמעביד ומה הלאה ? פה מתחילה הדילמה ומתחילות השאלות: מה מגיע לי? ממי אני צריך לבקש את הכסף? מה כדאי להוציא ? איזה מסלול לבחור? כמה מס אני צריך לשלם? האם כדאי לי לעבוד בנוסף לקבלת הקצבה ? ועוד אינסוף שאלות.

תהליך היעוץ לפרישה הוא מאוד מורכב ודורש ניסיון רב והבנה במגוון תחומים כגון: דיני עבודה, מיסוי, תכניות פנסיוניות,ביטוח לאומי  ועוד.כאן נכנס לתמונה יועץ פנסיוני שהנו גם יועץ פרישה. מתפקידו של היועץ  לשקלל ביחד איתך את הצרכים, הרצונות, המגבלות והשאיפות שלך מכאן ואילך. מה שהתאים לחבר שלך או  לעמית בעבודה שפרש לא מכבר, לא מתאים בהכרח גם עבורך.

פגישה עם יועץ פרישה

בפגישה עם יועץ פרישה עלייך להגדיר לו מה הקצבה החודשית  הרצויה מבחינתך, כמה כסף תרצה לקבל כסכום חד פעמי (אם ניתן) , כמה תרצה להשאיר לבת/בן הזוג הנותר במקרה מוות חלילה, כמה ומה כדאי לייעד לירושה או למקרים בלתי צפויים כגון מחלות או תאונות.

יועץ פרישה צריך לנתח  את התכניות שיש לך ע"י קבלת דוחות מתאימים מחב' הביטוח ובתי ההשקעות , לבדוק כמה כספים משכת בעבר, לקבל את כל אישורי המס שקיבלת ממעסיקים קודמים ולחשב את הקצבאות והסכומים נטו שהנך צפוי לקבל  בשקלול בקשותיך. מהרגע שבו קיבלת החלטה לגבי המשיכה הרצויה של הקצבה והכספים ההוניים, היועץ צריך למלא עימך טפסים למס הכנסה על מנת לקבל אישורי מס עבור החברות שישלמו לך את הכספים. כן, כן גם את האישורים הללו יש לבדוק ולוודא שפקיד השומה אכן הבין את בקשתך.

כמי שעוסקת ביעוץ לפרישה באופן שוטף וביציאה לפנסיה, אני נתקלת בדוחות שגויים שהמעסיקים מוציאים לעובד, הפקדות לא תקינות, חישובי גמר חשבון לא נכונים ובמקרים מסוימים אף אישורי פקידי שומה שגויים  שקיבל הפורש. במקרים לא מעטים לפורש חסרים מסמכים שיש לפעול לחיפושם.

זכרו שלאחר משיכות הכספים כקצבה או כסכום חד פעמי לא ניתן להחזיר את הגלגל לאחור והנזק הכספי יכול להיות גבוה. לא המעסיק ולא פקידי מס הכנסה אמורים לייעץ לכם כיצד לממש את כספי הפנסיה שלכם.

שימו לב שאין הגדרה בחוק ל"יועץ פרישה", אבל מי שמוסמך לתת יעוץ באשר לתכניות הפנסיוניות שלכם חייב להיות בעל רישיון פנסיוני !!  מי הוא בעל רישיון פנסיוני ?  "יועץ פנסיוני" או " משווק פנסיוני".הראשון הנו אובייקטיבי ובלתי תלוי  והשני אינו בלתי תלוי ומקבל תגמול מחברות הביטוח ו/או בתי ההשקעות .

אם ברצוננכם ביעוץ פרישה בלתי תלוי, אישי, מקצועי ובעל ניסיון הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר.

 

לקוחות ממליצים


לא קורה הרבה שפוגשים מישהו מקצועי, אכפתי וגם נעים מאד לעבוד איתו. בלה היא כזאת בלי הגזמה. החכימה אותנו בכל התחומים ועמדה לרשותנו להסביר ולכוון בכל אורך הדרך. אנו ממליצים עליה מאד.

שמואל וקרן וייסברג

בלה הפכה כל אבן כדי למקסם את ההכנסה הפנסיונית העתידית שלי

ופעלה מול חברת הביטוח כדי לוודא את שאקבל את מה

שמגיע לי על פי חוק.

בזכותה אני ישן טוב יותר בלילה.

תודה לך ולצוות על ההשקעה בטיפול בתיק שלי.

 

וויליאם ממו

כמו רוב אזרחי מדינת ישראל, גם אני לא מבינה דבר וחצי דבר בתחומי הפנסיה, קרנות השתלמות, וביטוחים. נאלצתי להתמודד ולבדוק למה אני זכאית, מה יש לי, מה אין לי ומה עלי לעשות אם בכלל. הגעתי מבולבלת וטרודה. לאחר כמה ימים קיבלתי דוח ממצה וברור המפרט את מצבי בשפה "עממית" כך שכל כתבי הסתרים נראים ברורים יותר.

לי באופן אישי הייעוץ עזר מאוד, ואני שמחה שבחרתי בבלה לעזור לי.

 

א.ס

השירות של בלה היה מקצועי, מקיף ויעיל. ניתנו לי הצעות לניהול הקרנות ועזרה במעבר בין הביטוחים ביעילות. כמו כן היה יחס טוב וזמין לכל בקשה שלי. תודה רבה על העזרה. מקווה להמשך יעוץ במידה ואצטרך שוב.

טובה אופיין