BR ייעוץ פיננסי ופנסיוני | תכנון פרישה לגמלאות | השוואת ובדיקת פנסיה
צרו קשר
BR ייעוץ פיננסי ופנסיוני | תכנון פרישה לגמלאות | השוואת ובדיקת פנסיה
חייגו אלינו עכשיו:
08-9966363
פנו אלינו בדוא”ל:
info@br-finance.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

זכויות עובדים: חוק פנסיה חובה


חוק פנסיה חובה | BR ייעוץ פנסיוניתהיתם מהו חוק פנסיה חובה ובעבור מי החוק הזה רלוונטי? מדינת ישראל מעודדת את אזרחיה לחסוך לגיל הפרישה. בשנת 2008 נכנס לתוקף חוק מהפכני וחשוב בנושא(צו הרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק), שלפיו חובה לבטח כל עובד שכיר בביטוח פנסיוני.

 

הדבר מיושם על ידי הפקדות, הן של המעסיק והן של העובד, אל הביטוח הפנסיוני של העובד.

ההפקדה יכולה להיות לקרן פנסיה מקיפה, ביטוח מנהלים וקופת הגמל ובלבד שהעובד יהיה מבוטח גם בביטוח לאבדן כושר עבודה.

החל משנת 2017, שיעור ההפקדות  עומד על 18.5% מהשכר, שמתוכם12.5% הם על חשבון המעביד (6.5% לרכיב תגמולים ו-6% לרכיב פיצויים), ו-6% לתגמולים על חשבונו של העובד.

המעסיק יכול גם להפקיד 8.33% לפיצויים (תלוי בהסכם) והעובד אף יכול להגדיל מרצונו את ההפקדה לתגמולים עד ל-7% וזאת כדי להגדיל את החיסכון לפנסיה.

 

הזכות לבחור בסוג הביטוח הפנסיוני והגוף הספציפי שאליו הכספים יופרשו

 

חוק פנסיה חובה כשמו כן הוא- חובה, כך שעובד אינו רשאי וגם אינו יכול לוותר על הזכות שלו לביטוח פנסיוני או למנוע את ניכוי חלקו בהפרשות מתוך השכר. חשוב לדעת שהעובד רשאי (ואפילו מומלץ) לבחור בעצמו הן את סוג הביטוח הפנסיוני שהוא מעוניין להיות מבוטח בו (ביטוח מנהלים,קופת גמל אוקרן פנסיה) והן את הגוף הספציפי שאליו הכספים הללו יופקדו. אם העובד לא יבחר, המעסיק יחויב להפקיד לו בקרן פנסיה של ברירת המחדל או בקרן פנסיה שעימה יש לו הסדר.

 

חוק פנסיה חובה: מועד התחלת ההפקדות לביטוח הפנסיוני

 

על פי חוק פנסיה חובה, חובת ההפקדה לביטוח פנסיוני חלה על כל עובד שהגיע לגיל 21 שנה וכל עובדת שהגיעה לגיל 20. בנסיבות של עובד אשר הגיע לגיל פרישה אך ממשיך לעבוד, הוא זכאי להמשך ההפקדות לתכניות הפנסיוניות שלו.

 

עובד שהיה מבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו בעת קבלתו לעבודה, זכאי להפרשות אל הביטוח הפנסיוני החל מיומו הראשון במשרתו החדשה, ההפקדה בפועל הינה לאחר שלושה חודשי עבודה רטרואקטיבית מהיום הראשון ובלבד שלא עברה שנת המס. עובד שלא היה מבוטח בביטוח פנסיוני בעת קבלתו לעבודה, ההפקדות תתבצענה לאחר שישה חודשי עבודה. מעסיק שלא יפקיד עבור העובד לביטוח פנסיוני –עובר על החוק !!

 

חשוב להדגיש שמאחר וקיימים שלושה מוצרים פנסיונים בסיסיים השונים זה מזה, יש להסתייע ביועץ פנסיוני בלתי תלוי, בעל רישיון ליעוץ מטעם משרד האוצר. בחירה נכונה ומותאמת אישית עשויה להעלות את הקצבה לגיל הפרישה במאות שקלים לחודש.

לקוחות ממליצים


לא קורה הרבה שפוגשים מישהו מקצועי, אכפתי וגם נעים מאד לעבוד איתו. בלה היא כזאת בלי הגזמה. החכימה אותנו בכל התחומים ועמדה לרשותנו להסביר ולכוון בכל אורך הדרך. אנו ממליצים עליה מאד.

שמואל וקרן וייסברג

בלה הפכה כל אבן כדי למקסם את ההכנסה הפנסיונית העתידית שלי

ופעלה מול חברת הביטוח כדי לוודא את שאקבל את מה

שמגיע לי על פי חוק.

בזכותה אני ישן טוב יותר בלילה.

תודה לך ולצוות על ההשקעה בטיפול בתיק שלי.

 

וויליאם ממו

כמו רוב אזרחי מדינת ישראל, גם אני לא מבינה דבר וחצי דבר בתחומי הפנסיה, קרנות השתלמות, וביטוחים. נאלצתי להתמודד ולבדוק למה אני זכאית, מה יש לי, מה אין לי ומה עלי לעשות אם בכלל. הגעתי מבולבלת וטרודה. לאחר כמה ימים קיבלתי דוח ממצה וברור המפרט את מצבי בשפה "עממית" כך שכל כתבי הסתרים נראים ברורים יותר.

לי באופן אישי הייעוץ עזר מאוד, ואני שמחה שבחרתי בבלה לעזור לי.

 

א.ס

השירות של בלה היה מקצועי, מקיף ויעיל. ניתנו לי הצעות לניהול הקרנות ועזרה במעבר בין הביטוחים ביעילות. כמו כן היה יחס טוב וזמין לכל בקשה שלי. תודה רבה על העזרה. מקווה להמשך יעוץ במידה ואצטרך שוב.

טובה אופיין