BR ייעוץ פנסיוני | השוואת ובדיקת פנסיה
צרו קשר
BR ייעוץ פנסיוני | השוואת ובדיקת פנסיה
חייגו אלינו עכשיו:
08-9966363
פנו אלינו בדוא”ל:
info@br-finance.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

פרישה לפנסיה- לעבור בצורה חכמה לשלב הבא בחיים


היום במיוחד עלתה המודעות לחשיבות החיסכון שאמור לשמש לישורת האחרונה בחיים- שלב הפנסיה, הפרישה ממקום עבודה. היום חיסכון פנסיוני נחשב חובה גם בקרב עצמאים ולא רק לשכירים. חשוב להגיע לשלב פרישה לפנסיה כשאתם יודעים היטב מה יש בידכם, מה אתם הולכים לעשות ואיך אתם הולכים לפעול גם באופן קבלת הפנסיה. אין ספק שנושא הפנסיה הוא מבלבל עבור רובנו. גם מי שרואה את עצמו מבין בנושא אינו בקיא בכל פרט הקשור למסלולי הפנסיה האפשריים וכדאיותם.


רגע פרישה לפנסיה - רגע עם התלבטויות


אם נדמה שכל ההתלבטויות בנושא הפנסיה קיימות בזמן החיסכון, כלומר בתקופת העבודה, ולא ברגע פרישה לפנסיה אז הדברים אינם כך. ישנן פוליסות ביטוח פנסיוני שונות בהן ישנן גם אפשרויות שונות. למשל, אמנם ברוב הביטוחים מתחילים לקבל את תשלום הפנסיה בגיל 67 לגבר ו- 62 לאישה, אך ישנן פוליסות כמו ביטוחי מנהלים או קרנות פנסיה חדשות בהן ניתן לקבל את התשלומים עוד קודם, אפילו בגיל 60. האם הדבר כדאי? שווה בדיקה מקצועית. דוגמה נוספת היא מסלול קבלת הפנסיה. כן, כמו באופן חיסכון הפנסיה, גם בנושא קבלת הפנסיה יש מסלולים: האם מעוניינים בקבלת פנסיה עם או ללא הבטחת המשך תשלום לבן/ בת הזוג במקרה של פטירה? אם קיימת הבטחה להמשך תשלום לבן/ בת הזוג, באיזה סדר גודל? 100%? 60%? שאלות שהתשובה עליהן אינה מובנת מאליה ודורשת חישובים.


ללכת לפי הנטו ולא את הברוטו


הפנסיה נחשבת להכנסה כמו כל הכנסה אחרת, ולכן גם ממנה, ממש כמו ממשכורת רגילה, מנוכים מס הכנסה וביטוח לאומי. חשוב להשוות בין המסלולים לאחר ניכוי אותם תשלומים ובהשוואת הנטו שיוצא בכל אחת מהאופציות. אלה רק חלק מהנושאים שיש לתת עליהם את הדעת על מנת לפרוש בצורה חכמה ורגועה.


לפני פרישה- לקבל יעוץ מקצועי


הדוגמאות שנתנו כאן הן רק חלק מהפרמטרים והנושאים שיש לבחון לפני פרישה לפנסיה. התקופה שאחרי הפרישה לפנסיה ידועה כתקופה בה ההכנסה יורדת ולכן חשוב לפעול חכם כי לכל שקל יש משמעות. בלה רזניק, יועצת פיננסית ופנסיונית, עוסקת שנים בתחום, בעלת ניסיון רב ותשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.
 

פרישה לפנסיה

לקוחות ממליצים

לא קורה הרבה שפוגשים מישהו מקצועי, אכפתי וגם נעים מאד לעבוד איתו. בלה היא כזאת בלי הגזמה. החכימה אותנו בכל התחומים ועמדה לרשותנו להסביר ולכוון בכל אורך הדרך. אנו ממליצים עליה מאד.

שמואל וקרן וייסברג

בלה הפכה כל אבן כדי למקסם את ההכנסה הפנסיונית העתידית שלי

ופעלה מול חברת הביטוח כדי לוודא את שאקבל את מה

שמגיע לי על פי חוק.

בזכותה אני ישן טוב יותר בלילה.

תודה לך ולצוות על ההשקעה בטיפול בתיק שלי.

 

וויליאם ממו

כמו רוב אזרחי מדינת ישראל, גם אני לא מבינה דבר וחצי דבר בתחומי הפנסיה, קרנות השתלמות, וביטוחים. נאלצתי להתמודד ולבדוק למה אני זכאית, מה יש לי, מה אין לי ומה עלי לעשות אם בכלל. הגעתי מבולבלת וטרודה. לאחר כמה ימים קיבלתי דוח ממצה וברור המפרט את מצבי בשפה "עממית" כך שכל כתבי הסתרים נראים ברורים יותר.

לי באופן אישי הייעוץ עזר מאוד, ואני שמחה שבחרתי בבלה לעזור לי.

 

א.ס

השירות של בלה היה מקצועי, מקיף ויעיל. ניתנו לי הצעות לניהול הקרנות ועזרה במעבר בין הביטוחים ביעילות. כמו כן היה יחס טוב וזמין לכל בקשה שלי. תודה רבה על העזרה. מקווה להמשך יעוץ במידה ואצטרך שוב.

טובה אופיין