BR ייעוץ פנסיוני | השוואת ובדיקת פנסיה
צרו קשר
BR ייעוץ פנסיוני | השוואת ובדיקת פנסיה
חייגו אלינו עכשיו:
08-9966363
פנו אלינו בדוא”ל:
info@br-finance.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

בוחרים נכון: השוואת דמי ניהול פנסיה


השוואת דמי ניהול פנסיה | BR ייעוץ פנסיונילקרן הפנסיה ישנה חשיבות עצומה לחיים בכבוד בגיל הפרישה, חיים שיאפשרו לכם לשמור על רמת החיים הטובה שלה התרגלתם ואף לממש תכניות שטרם הספקתם. חשוב לדעת כי החל משנת 2008 חלה חובת ביטוח פנסיוני לכל עובד (חוק הפנסיה), ובנוסף לכך בשנת 2017 נכנס לתוקפו גם  חוק פנסיה חובה לעצמאים. אז כיצד נבחר ונבדוק תכניות פנסיוניות ונבצע השוואת דמי ניהול פנסיה?

 

תהליך השוואת דמי ניהול פנסיה

 

נכון, כולנו רוצים לשלם פחות, אבל בחירת תכנית פנסיונית מתאימה אינה נבחנת רק בדמי הניהול שהיא גובה ויש פרמטרים רבים שצריכים לקחת בחשבון על מנת שהתכנית תתאים במדויק לצרכייך.

 

בקרנות הפנסיה הוותיקות, בתכניות מבטיחות תשואה ובמס' סוגים נוספים של קופות ביטוח, דמי הניהול הם קשיחים ולא ניתן להוריד אותם. במקרים אלה ,בחלק מתכניות אלו כדאי לבחון אם בכלל יש טעם להמשיך ולהפקיד בהן או להעביר את היתרות הצבורות לתכנית אחרת.

בקרנות הפנסיה החדשות החל משנת 1995, בקופות הגמל ובקופות ביטוח החל משנת 2004 ניתן וכדאי לבחון את דמי הניהול שאתם משלמים ובמידת הצורך להוזילן.

 

איך תדעו כמה אתם משלמים?

 

דמי ניהול הפנסיה שאתם משלמים רשומים בדוח השנתי שאותו אתם מקבלים. שימו לב שלידו מציינים לכם מה הם דמי הניהול הממוצעים שמשלמים כלל המבוטחים בתכניות . במידה ואתם משלמים פחות –מצוין!! אם אתם משלמים יותר –כדאי ראשית לפנות אל הגוף המנהל ולבקש להוריד את דמי הניהול. במידה ולא הצלחתם, כדאי לפנות למתחרים ולבקש הצעות. היות ובחירת  תכנית פנסיונית מתאימה היא חשובה לא רק לכם אלא לבני/בנות זוגכם ולילדכם ,רצוי וכדאי להעזר ביועץ פנסיוני מוסמך שיעזור לכם לקבל החלטה מושכלת מבלי לגרום לכם נזק לאחר ביצוע ההעברה.

 

חשוב לדעת, כי במקומות עבודה מסוימים שבהם יש סוכנים, דמי הניהול שאתם משלמים, מתחלקים בין הסוכנים לבין חברות הביטוח או בתי ההשקעות .בנוסף, בהרבה מקומות עבודה יש הסכמים של עלויות דמי הניהול לעובדים – חלקם טובים מאוד וחלקם לא כל כך. היום על פי חוק באפשרות כל עובד ועובד, לבחור את הסוכן הפנסיוני עימו הוא רוצה לעבוד . יתרה מזאת, העובד יכול להחליט לעבוד גם ישירות מול חב' הביטוח ובתי ההשקעות, במקרים אלו ישלם דמי ניהול רק לגופים אלו ויכול שיחסוך את פער התיווך. לכל בחירה שכזאת יש יתרונות וחסרונות שאותם כדאי לשקול אל מול יועץ פנסיוני בלתי תלוי.יועץ שאינו מקבל תגמול מאף גורם למעט ממך –הלקוח.

 

מתי כדאי לבצע השוואת דמי ניהול לפנסיה?

עכשיו!!! וככול שתקדימו- הרווח יגדל !!  כי ככול שתעשו זאת בגיל צעיר יותר, הצבירות תגדלנה בהיקפים גדולים יותר ומכאן גם הקיצבה הצפויה לכם בגיל הפרישה. דמי הניהול נמצאים במגמת ירידה והתחרות בין הגופים המנהלים גבוהה לכן, אל תהססו ואל תחששו משכר נמוך או צבירות נמוכות שיש לכם –תנו לנו לעזור לכם, לבצע השוואת דמי ניהול פנסיה ולקבל את מה שמגיע לכם.

לקוחות ממליצים

לא קורה הרבה שפוגשים מישהו מקצועי, אכפתי וגם נעים מאד לעבוד איתו. בלה היא כזאת בלי הגזמה. החכימה אותנו בכל התחומים ועמדה לרשותנו להסביר ולכוון בכל אורך הדרך. אנו ממליצים עליה מאד.

שמואל וקרן וייסברג

בלה הפכה כל אבן כדי למקסם את ההכנסה הפנסיונית העתידית שלי

ופעלה מול חברת הביטוח כדי לוודא את שאקבל את מה

שמגיע לי על פי חוק.

בזכותה אני ישן טוב יותר בלילה.

תודה לך ולצוות על ההשקעה בטיפול בתיק שלי.

 

וויליאם ממו

כמו רוב אזרחי מדינת ישראל, גם אני לא מבינה דבר וחצי דבר בתחומי הפנסיה, קרנות השתלמות, וביטוחים. נאלצתי להתמודד ולבדוק למה אני זכאית, מה יש לי, מה אין לי ומה עלי לעשות אם בכלל. הגעתי מבולבלת וטרודה. לאחר כמה ימים קיבלתי דוח ממצה וברור המפרט את מצבי בשפה "עממית" כך שכל כתבי הסתרים נראים ברורים יותר.

לי באופן אישי הייעוץ עזר מאוד, ואני שמחה שבחרתי בבלה לעזור לי.

 

א.ס

השירות של בלה היה מקצועי, מקיף ויעיל. ניתנו לי הצעות לניהול הקרנות ועזרה במעבר בין הביטוחים ביעילות. כמו כן היה יחס טוב וזמין לכל בקשה שלי. תודה רבה על העזרה. מקווה להמשך יעוץ במידה ואצטרך שוב.

טובה אופיין